Legionář: Trailer na film studia Twins dorazil

Dlouho očekávaný snímek z 1. světové války dostává první obrysy. Postará se o něj studio Twins Production, které stojí za hlavně povedeným vánočním sketchem z minulého roku. Pojďme si udělat menší rozbor toho, co jsme z traileru zjistili:

Na začátku traileru se nám ukazuje pohled na jakési pole a farmu, vše vypadá na pohodovou sklizeň dokud se nerozezní zvon oznamující brannou povinnost. Taky se můžeme v těchto záběrech střetnout očividně s hlavní postavou, z jejíhož pohledu film uvidíme (né však doslova tentokrát). Z těchto záběrů je patrné, že hlavní postavou bude moravák, podle stejnokroje, který na sobě má, a že se začátek nebo flashbacky budou odehrávat v moravských kotlinách, což podle mně není vůbec špatné téma na zpracování.

Tyto záběry jsou ještě prokládány informacemi o hrůzách 1. světové války a pěkně dovzdělávají ty nejnutnější základy. Následně se přesouváme už do centra filmu, což jsou zákopové boje a známe díky vyjádření vedení Twins Production i konkrétní bitvu, o kterou jde: Bitva u Zborova. Jedná se o bitvu, při které se čeští legionáři vyznamenali tím, že dokázali potlačit přesilu nepřátelských vojsk a dobít jejich zákopy a podle mně stojí za přečtení, například na wikipedii.

Od 40. vteřiny můžeme vidět v čem tento film bude velice pokrokový a příjemný na sledování – propracované efekty aspoň v rámci střelby. Už je to pár let, co se různá studia včetně CMM snažila vytáhnout s různým green screenem a particly, ale buď to byly jen drobné nebo příliš nepatřičné pokusy, anebo naopak ty efekty byly příliš překombinované. V tomto snímku ale efekty zatím velice slušně splývají s děním na obrazovce a doufám, že snaha o symbiózu mezi propracovanějšíma animacema a Minecraftem bude nadále přetrvávat.

Okolo 50. vteřiny poprvé slyšíme dabing v zákopu a zde se dá odhadnout už teď co bude asi největší problém tohoto filmu: Nekonzistentnost hereckých výkonů. Na začátku jsme měli dabing od Lonep, která ač se snaží, ještě nemá připravený hlas na „dospělé role“, a následně mi nyní přišlo, že dabing z 45. – 50. vteřiny je prostě děsně čtený. Každá věta je zakončená stejným tónem, jakoby se ji snažil ze sebe herec vytáhnout hned po dočtení a mít ji z krku. Zato od 50. vteřiny je proslov velitelů legionářů daleko výraznější a lépe zahraný a dodává traileru mrazení v zádech. Palce hore autorům obou částí.

Během poslední půlminuty a rychlého prostřihu se musí nechat atmosféra docílena jednoduchým deštěm a nočním obdobím, zato kamera ničím nevyčnívá z dnešního standartu. Zde bych řekl že stále zůstává na vrcholu hlavně Ash Production. Celkově mám ale z traileru dobrý pocit a jsem velice rád, že jsou studia, která stále naší minecraft scénu berou vážně a snaží se do ní přinést i něco naučného a posunujícího jí blíž ke zbytku celosvětové machinimy. A myslím si že minecraft film je taky super médium na dovzdělávání mladéže, pokuď je uchopen dobře. Držím tedy Mordobimu a Overovi hodně štěstí a nechť se jim finální produkt zadaří!

Jaký je váš názor?

0 0
  Subscribe  
Upozornit na

Ztracené heslo

Prosím, napište vaši přezdívku či email. Na vaši emailovou adresu poté obdržíte odkaz pro vytvoření nového hesla.